Somaspor’da Önder Adar İsmi Geçiyor..

ÖNDER ADAR1999-2004 Yıllarında Soma Belediye Başkanlığı yapan Önder Adar’ın adı Somaspor kulüp başkanlığı için geçiyor.. Bir dönem Somaspor’da kulüp başkanlığı yapan Önder Adar’ın başkan olması halinde Somaspor’u istenilen ve aranılan takım haline getireceği taraftarların buluşma noktası olan Pancar Parkta kulüslerde konuşuluyor.. Soma eski Belediye Başkanı ve şu an da ADD Soma şubesi başkanı olan Önder Adar, gerek futbol bilgisi gerekse de  fakülte mezunu olması, Adar’ın ayrı bir vizyon sahibi olduğunu gösteriyor..

Takımların transferlere başladığı şu dönemlerde takımımızdaki yönetim boşluğu sporseverleri bir hayli tedirgin ediyordu. Ancak bu gün aldığımız habere göre Önder Adar’ın kulüp başkanlığı içi adının zikredilmesi taraftarları bir hayli heyecanlandırdı. Ne diyelim bize de ”Somamız için hayırlısı olsun” demek düşer..

ÖNDER ADAR’IN GAZETELERE VERDİĞİ DEMEÇ

Önder Adar’ın Somaspor’la ilgili 3 Şubat 2016 Çarşamba günü Soma’daki yerel gazetelerden Soma Gündem’e verdiği demeç aynen şöyle:

“Kaymakamımız Ahmet Altıntaş ve Soma Belediye Başkanımız Hasan Ergene, Özgür ÖZEL, Selçuk ÖZDAĞ, Erkan AKÇAY, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız, TORKU şirketi yönetim kurulu başkanı, KOLİN İnşaat yönetim kurulu Başkanı, Soma Nakliyeciler Kooperatifi Başkanlığı, Soma Ticaret Odası yöneticileri, Özel Medigün Hastanesi yöneticileri, Güral grup yöneticileri, Hermaksan, Çiftay Madencilik, ELİ Müessese Müdürlüğü ve Demir Export’un çok değerli yöneticileri.
Bu saydığım kişi ve kuruluşların hepsi Soma ilçesinde varoluş sebepleriyle, burada yaşayan herkesin yaşamına bir şekilde dokunan insanlardır, Bu ilçede gelir sağlayan ve yaşamını devam ettiren, saygı değer makam sahiplerine buradan sesleniyorum. İşçisinden memuruna, emeklisinden köylüsüne, Somalıların gönül verdiği futbol takımlarına sahip çıkmak, Makam ve mevki sahipleri için bir lütuf değil görevdir. Şampiyonluğa oynayan takımımızı bu kritik dönemde, 3. LİG e taşımak için ciddi anlamda maddi destek gerekmektedir. Özellikle siyasetçilerin ve mülki idare amirlerinin KOLİN ve TORKU gibi Soma’dan gelir sağlayan şirketler ve yine Soma’da madencilik ile nakliyecilik yapan dev kuruluşlardan, maddi destek bulmak için ısrarlı çabaları olmalı. Artık bu çalışmalar şampiyonluğa ramak kala sonucunu vermelidir. Seçim zamanı bu konuda büyük sözler verenleri. Bu sözlerini yerine getirmeye davet ediyorum. Yukarıda ki zevatları Somaspor’a maddi destek vermeye çağırıyorum. Siyah beyaz renkler için bedeller ödeyen, Sevgili amigo Murat İNCE kardeşim başta olmak üzere,Binlerce Somalı futbolsever şampiyonluk yolunda, Takıma parasal destek anlamında müjdeli haberler beklemektedir. Lütfen unutmayalım, Somaspor Soma halkının takımıdır. Bu takıma sahip çıkmak herkesin boynunun borcudur. Olumsuz bir durum da ise buradan açık seçik ilan ediyorum. Sonuçları çok ama çok ağır olacaktır.” dedi.

Cevdet Yıldırım

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: