İnsan= Hayat= Spor=İletişim

KISADAN-HİSSEHAYATIN her yerinde, önce sabırla dinlemek ve sonra da anlamaya çalışmak. Sportif faaliyetlerde de pek çok konu önemli aslında. Bu çok önemli konularda çözüm olmadan asla sportif faaliyetlerden de verim alınmaz. Bu konuda işin içerisinde insan varsa … Sportif alanda olmazsa olmazları da şöyle sıralayabiliriz:

1.Tesis, saha, kulüp binası. 2. Sahada Sağlıkçı ve ambulans 3.Maddiyat ve rekabet 4.Servis ve ulaşım. 5.En önemlisi de “İLETİŞİM”

Spor yaparken ve yaptırırken ilk dört maddedeki olmazsa olmazları muhakkak temin etmeliyiz. Ancak, temeli sağlamlaştıran en önemli madde ise, İLETİŞİM. Bu konuda ülkemiz genelinde sıkıntılar yaşanıyor.

Derdimiz sokaktan, internet kefeden, kötü alışkanlıklardan gençlerimizi uzak tutmak, spor yaptırabilmek için yeşil sahalara çekebilme yolunda adımlar atmak olmalı. Çünkü bu nesil bizim yarınlarımız. Ayrıca zor koşullarda gençlere hizmet etmeye çalışan gerçek amatörler ve amatör yöneticilerimizin seslerini de duyurup yetkili ağızların da iletişime geçerek sorunları ve çözümleri alt tabanda sağlayabilmenin tek yolu da iletişim. Emekli maaşını katılım payı yapan yöneticilerimizin sesi olabilmek. Aslında iletişim ve empati hayatımızın her anında   önemli. Beşinci sorun değil. Başlı başına bir sanat.

İLETŞİM ,ASLINDA İLK YOL olmalı. Gerçekten tüm hayatımızda önemli bir konu. Anlamak, dinlemek, küfür ve hakaret etmemek, kavga etmemek, tahammül etmek, arkadan konuşup gıybet etmemek, samimiyetsizlik….. Bunları yapmadan da bir saniye bile olsa, karşıdakinin yerine kendini koyabilmek. İşte, bunları başaramazsak diğer hiçbir konuyu da çözemeyiz. Bu noktada da her türlü fikre açık olmak önemli. Biri bir şeyler yaparken de hemen eleştiri oklarını yöneltmemeli, ya da hakaret etmemeli. “Anlamalı ve dinlemeli.”

Toplum olarak en kolaycı yolu deniyoruz. Bana ne ve şikayet, eleştiri, susturma ve bastırma… Durup bir an kendimize sormalıyız. Ne yaptım? Ya da ne yaptık diye. Eğer çözüm noktasında eğer kendimiz yoksak, ya da çözümü kendimiz üretmemişsek !!! İşte sorun burada. Maalesef bugünkü amatörümüz ve hatta profesyonel anlayışımızda etkili olan içler acısı bir durum. Bu millet olarak ta hayatımızın bir nebze spora yansıması olsa….

Unutmamalıyız ki, hayatın hiçbir yerinde “KİMSENİN YAPTIĞI YANINA KAR KALMAZ.” Sorun varsa, muhakkak çözüm de olmalı. Hizmet aşkımızın,

YARINLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ OLMASI TEMENNİSİYLE. HOŞÇA KALIN.
Muharrem KAZER

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: