Turnuva Şampiyonu İmbat A.Ş Oldu.

DSC_0274NİSAN ayında 19 takımın katılımıyla başlayan 22.Soma Kaymakamlık Futbol Turnuvasında heyecan 3-4’lük ve final maçıyla sona erdi.
DSC_0280ŞAMPİYON İMBAT A.Ş OLDU
Teiaş Eğitim Tesislerinde oynanan final maçında E.L.İ (1)’i Yusuf 2 ve Bora’nın golleri ile 3-1 mağlup eden İmbat A.Ş, ”22.Soma Kaymakamlık Futbol Turnuvası”nda üst üste ikinci kez şampiyon oldu ve kupayı müzesine götürdü.

HAKEMLER: Yunus Yıldırım-Süleyman Akçit-Rahime Uyan Çakan
İMBAT A.Ş:Fatih-Hüseyin-Can-Yücel-Gaci-Yusuf-Ertürk-Ferit-İlker
YEDEKLER:Bilal-Kemal-Bora-Gökhan-Bahadır-Engin-Adnan
ANTRENÖR:Faik Toprak
.
E.L.İ (1):Mehmet-Tarkan-Cevdet-Halil-Kenan-Erdem-Yusuf-İsmail-Bayri
YEDEKLER: Çetin-Emrah-Faruk-Mert-M.Ali
ANTRENÖR:Çetin İlgör
GOLLER: Yusuf 2, Bora (İmbat A.Ş), Kenan (Eli 1)
KIRMIZI KART: Yok
DSC_0047 ESNAF ODASI 3.OLDU
3-4’lük maçında ise Eli (3)’ü İsmail 2, Mustafa, E.Kadir ve Fatih’in golleriyle 5-0 mağlup eden Esnaf Odası, turnuvayı 3.tamamladı.

HAKEMLER:Çağlar UyarcanRahime Uyan Çakan-Tuba Kaya
ESNAFODASI:Halim-Kamil-E.Kadir-Fatih-Hasan-Hakan-İsmail-Mustafa-E.Cantürk-
YEDEKLER:Abdullah-Muhammet
ANTRENÖR:Mustafa Şen
.

E.L.İ(3):Yasin-Aytekin-Ersin-İmran-Ömür-M.Tuzcu-Baybars-Mustafa-Faik
YEDEKLER:M.Ünlü-Yüksel-Uğur-Şerif
ANTRENÖR:Uğur Geren
KIRMIZI KART: Yok
GOLLER:İsmail 2, E.Kadir, Fatih, Mustafa (E.Odası)
DSC_0115 MAÇA İLGİ BİR HAYLİ FAZLA İDİ
Turnuvanın 3-4’lük ve final müsabakasını  takip edenler arasında; Kaymakamımız M.Bahattin ATÇI, Belediye Başkan Vekili Ali TULUP, TEİAŞ Eğitim Tesisleri Soma İşletme Müdürü Hayrullah SARAÇ, İlçe Milli Eğitim Müdürü  Mustafa DİKİCİ, E.L.İ Müessese Müdürü Hakkı DURAN, E.L.İ Müessese Müdür Yardımcıları Ali ULU ve Süleyman ALTIPARMAK,  İmbat A.Ş. Genel Müdürü  Gökalp BÜYÜKYILDIZ, Soma Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali AYAN, Sosyal Güvenlik İlçe Müdürü Cemal BÜLBÜL, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe  Müdürü Dilek KURUÇAY, Manisa İl Hakem Kurulu Başkan Vekili Mehmet CAN’ın yanı sıra, çok sayıda taraftar topluluğu da yer aldı.
YUNUS-YILDIRIMYUNUS YILDIRIM DÜDÜK ÇALDI
Bu önemli karşılaşmayı, Spor Toto Süper Lig’in son haftasında oynanan Beşiktaş-Gençlerbirliği maçının hakemi Yunus YILDIRIM yönetti. Yıldırım’ın yardımcılıklarını ise; Süleyman AKÇİT ve Rahime Uyan ÇAKAN  yaptı.
ÇAĞLAR-UYARCAN3-4’LÜK MAÇINI ÇAĞLAR UYARCAN YÖNETTİ.
Esnaf Odası ve E.L.İ (3) arasında oynanan 3-4’lük karşılaşmasını üst klasman hakemlerimizden Çağlar UYARCAN yönetti. Uyarcan’ın yardımcılıklarını ise; Rahime Uyan ÇAKAN ve Tuba KAYA yaptı.

DSC_0280ŞAMPİYON İMBAT A.Ş
Kaliteli oyunculardan kurulan ve kadro derinliği en iyi takım olan İmbat A.Ş, tüm maçlarını kazanarak; 11’de 11 yaparak şampiyonluğa ulaştı. Bu bağlamda İmbat A.Ş takımı tüm övgüleri hak ediyor.

Siyah-beyazlılar, E.L.İ (1) karşısında maça; kalede Fatih, defansın merkezinde Yücel, iki kenar adamı Can ve Hüseyin, önlerinde süpürücü görevi üstlenen Mustafa Gaci, serbest adam ele avuca sığmayan Yusuf İpek, sağda kaptan Ertürk, solda Ferit ve attığı gollerle iki yıl üst üstte turnuva gol kralı olan İlker ile maça kazanmaya istekli bir futbol kurgusuyla başladı. Ve maçın hemen başında Yusuf İpek’in güzel golüyle 1-0 öne geçerek, kupanın geleceğini müjdelediler.

Karşılaşma boyunca tek hata yaptılar. Attıkları galibiyet golünün ardından Kenan’ın kafa golüne engel olamadılar. Yedikleri beraberlik golü, onları kupayı kazanma adına daha da kamçıladı. Sahneye Yusuf İpek ikinci kez çıktı ve attığı golle durumu 2-1 yaptı. İlave olarak; kadro derinliği ‘’kaliteli’’ oyunculardan kurulu demiştik. Oyuna sonradan dahil olan Bora, defansın hatasını affetmedi ve attığı golle 22.Soma Kaymakamlık Futbol Turnuvası Şampiyonu İmbat A.Ş takımı olduğunu perçinledi. Kendilerini kutluyoruz..

DSC_02642. E.L.İ (1)
Oynadığı disiplinli futbol ile finale kadar güçlü rakiplerini saf dışı bırakan E.L.i (1), İmbat A.Ş karşısında bu kimliğinden uzak bir performans sergiledi. Yerleşik İmbat A.Ş savunmasını aşmakta zorlanan kırmızı-beyazlılar, maçın hemen başında yedikleri sürpriz bir golle 1-0 geriye düşerek başladılar. Ancak takım olarak hiç demoralize olmadılar. Golün iki dakika sonrasında Kenan’ın güzel kafa golüyle beraberliği sağladılar. İkinci yarının başında Yusuf İpek’in golü ile oyun disiplininden kopmalar olunca yenilgide kaçınılmaz oldu. Her şeye rağmen buraya kadar oynadıkları futbol ve oyun anlayışları, tam bir turnuva takımı olduklarını ortaya koydu. Kendilerini tebrik ediyorum..
ESNAF-ODASI3.ESNAF ODASI
Esnaf Odası ve E.L.i (3)  3.4’lük maçında karşı karşıya geldi. Seyretme fırsatı bulamadığım karşılaşmayı Esnaf Odası 5-0 kazandı. Kendilerini kutluyoruz

DSC_02634.E.L.İ (3)

Sakat ve cezalı oyuncularının yokluğunda çıktıkları 3-4’lük maçında rakiplerine mağlup olmaktan kurtulamayan E.L.i (3) turnuvayı 4.sırada tamamladı.Kendilerini kutluyoruz..

ÖDÜL TÖRENİ
DSC_0271ŞAMPİYON İMBAT A.Ş
22.Soma Kaymakamlık Futbol Turnuva Şampiyonuna İmbat A.Ş’ye kupasını,  Soma Kaymakamımız Bahattin Atçı verdi.İmbat takım kaptanı Ertürk Karabak, anlamlı kupayı Kaymakamımızın elinden aldı. Kendilerini kutluyoruz..
DSC_02572.E.L.İ (1)
Finalde İmbat A.Ş’ye 3-1 mağlup olan ve turnuvayı ikinci sırada tamamlayan E.L.İ (1)’in ikincilik kupasını, Soma Belediye Başkan Vekili Ali Tulup verdi.Kendilerini kutluyoruz..
DSC_02393.ESNAF ODASI 
3-4’lük maçında E.L.İ (3)’ü 5-0 mağlup eden Esnaf Odası turnuvayı 3. tamamladı. Esnaf Odasına üçüncülük kupasını Ege Linyitleri İşletme Müdürü Hakkı Duran verdi.Kendilerini kutluyoruz..
DSC_02274.E.L.İ (3)
Geçen senenin en değerli oyuncu seçilen Ertuğ Ünlü’nün Emniyet maçında sakatlanması dolayısıyla yokluğunu büyük ölçüde hissesden E.L.İ (3) turnuvayı 4.sırada tamamladı E.L.İ (3)’e 4.lük kupasını TEİAŞ Eğitim Tesisleri Soma İşletme Müdürü Hayrullah Saraç verdi. Kendilerini kutluyoruz..
YUSUF-İPEKEN DEĞERLİ OYUNCU
Attığı iki güzel golle İmbat’a şampiyonluk yaşatan Yusuf İpek, en değerli oyuncu seçildi. Yusuf İpek’e plaketini, İmbat Madencilik Genel Müdürü Gökalp Büyükyıldız verdi. Kendisini kutluyoruz..

İLKER-ÇAKIRGOL KRALI
Attığı gollerle İmbat A.Ş’nin şampiyonluğunda büyük rol oynayan İlker Çakır, ”gol kralı” oldu. İlker Çakır’a gol krallığı ayakkabısını Spor Toto Süper Lig hakemlerinden Yunus Yıldırım verdi. Kendisini kutluyoruz..

MEHMET-BİLALEN DEĞERLİ KALECİ
E.L.İ (1) kalecisi Mehmet Bilal, turnuva genelinde göstermiş olduğu başarılı performans ile turnuvanın en değerli kalecisi seçildi. Mehmet Bilal’e ”en değerli kaleci” ödülünü Sosyal Güvenlik İlçe Müdürü Cemal Bülbül takdim etti.Kendisini kutluyoruz..
SGKCENTİLMEN TAKIM
Turnuva boyunca güçleri oranında mücadele eden ve her maç faklı mağlup olmalarına rağmen, futbolun sadece futbol olmadığını bizlere hatırlatan, yenildiğinde kenetlenebilen, oynarken zevk alan aynı zamanda zevk veren bu topluluk ”en centilmen takım” ünvanını almayı hak etti. Sosyal Güvenlik takımına Centilmenlik kupasını E.L.İ Müessese Müdür Yardımcısı Ali Ulu verdi. Kendilerini kutluyoruz..

DSC_0211HAKEM HOCAMIZ
Turnuva başından beri Manisa’nın değerli hakemlerini şampiyonamıza yönlendiren Manisa İl Hakem Kurulu Başkan Vekili Mehmet CAN‘ a katkılarından dolayı plaketi Kaymakamımız Bahattin Atçı takdim etti.

TURNUVA ACISIYLA-TATLISIYLA SONA ERDİ

Öncelikle 22.Soma Kaymakamlık Futbol Turnuvasında şampiyon olan İmbat A.Ş takımını kutluyor, şampiyonluklarının hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Tabi ki burada, bu futbolcu topluluğunu bir araya getirip her zaman arkalarında 10.güç olarak yer alan, daima yanlarında olmasını hissettirerek, futbolcuların motivasyonunda ön plana çıkan İmbat A.Ş Genel Müdürü sn Gökalp Büyükyıldız’ada teşekkür ediyorum.

Turnuvada bir tane şampiyon olacaktı. Bu da futbolcu kalitesiyle ön plana çıkan İmbat A.Ş takımı oldu. Tekrardan kendilerini kutluyorum. Ayrıca; turnuvaya iştirak eden kurum ve kuruluşlara da teşekkür ediyorum.

DSC_0296Turnuvada son maçımı oynadım ve turnuva misyonumu da tamamladım. Takımım E.L.İ (1) oyuncuları karşılaşma sonrası beni yemekle uğurladılar. Buradan kendilerine de teşekkür ediyorum.

Son olarak bir teşekkür de Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe  Müdürü Dilek KURUÇAY’a şuradaki yazımda ”Yıllardır Soma’da gerçek anlamda spor dilini, kültürünü ve bilincini özümsemiş bir idareciye ihtiyaç var” demiştim.. Soma’da spor’un her dalıyla yakından ilgilenen Dilek Kuruçay, bu sınavından da layıkıyla geçmiş oldu. Kendisine Soma kamuoyu olarak teşekkür ederiz.

23.Soma Kaymakamlık Futbol Turnuvasında Buluşmanız dileğiyle..

NOT:Final maçlarına ait 250 adet foto Soma’da Spor adlı Facebook sayfamıza yüklenecektir..

FOTO:S.Can ONBAŞIHABER:Cevdet Yıldırım
# Tüm yazıları için buraya..

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: