Akselendi ve Zaferspor 1.Amatör Kümede

ZAFERSPORMANİSA 2014-2015 sezonu  2.Amatör Kümede A-grubu ve B-Grubunda mücadele tamamlandı.A -Grubunda Zaferspor ,B-Grubunda ise Akselendi Şampiyon oldu.

2.Amatör Küme A-Grubunda mücadele eden Zaferspor 10 müsabakada 9 galibiyet 1mağlubiyet ve 27 puan ile 1.Amatör kümeye yükseldi. Soma’da şampiyonluğunu coşku ile kutlayan Zaferspor’da Hakan Arslancan; ”Başarıda birçok insanın emeği var fakat asıl başarı Zaferspor’un kendisidir. Biz yıllarca bu konularda ihmal edilmiş bir mahallenin dinamiklerini harekete geçirdik. Bize verdikleri destekten dolayı bütün mahalle halkımıza, çocuklarımıza, gençlerimize ve Zafer Spor oluşumunun arkasındaki bütün gizli kahramanlara teşekkür ederim. Gelecekle ilgili çok daha güzel projelerimiz var, inşallah bunları da başarı ile gerçekleştireceğiz” dedi.

AKSELENDİSPORB-grubunda ise; İshakçelebi ile girdiği şampiyonluk mücadelesinde Akselendi 10 müsabakada 8 galibiyet 1 beraberlik ve 1 mağlubiyet ve 25 puan ile şampiyon oldu ve 1.amatör kümeye yükseldi. Mavi beyazlılar 3 yıl önce süper amatör kümeden düşmüş ve bir daha liglere çıkmamıştı. Bu şampiyonlukla Akselendi tekrardan amatörde ben de varım demiş oldu.

ÜÇ GRUPTA ŞAMPİYONLUK MÜCADELESİ KIYASIYA DEVAM EDİYOR.
Üç Grupta takım sayısı fazla olduğu için lig sona ermedi. Mücadele C ve D grubunda 7 Haziran’da sona erecek. Bu grupta Salihligücü 25, Kapancı 24, Hacıhaliller 23 ve Kapancı 22 puan ile zirvede yarışa devam ediyor.  D grubunda da Köseali 29 puan ve Tepeköy’de 28 puan ile şampiyonluk yarışına devam ediyor. E grubunda Maltaspor müsabaka fazlalığı 11 müsabakada 28 puan ile lider. 10 müsabaka ile Y.Manisa 24 ve 1975 Maltaspor ise 23 puanda yarışa devam ediyor.

ZİRVE YOLUNDA KRİTİK MÜSABAKALAR
12 hafta mücadeleleri zirve için çok önemli. MALTASPOR-Y.MANİSASPOR – TEPEKÖY-KÖSEALİ- SALİHLİGÜCÜ-14 YILDIZ karşılaşmaları zirve yolunu şekillendirmiş olacak.

Spor kamuoyu olarak, şampiyon olan Akselendi,Zaferspor’u tebrik eder, şampiyonluk yolunda mücadelelerini sürdürmekte olan takımlarımıza da başarıla dileriz
HABER: Muharrem KAZER.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: