Yaz Spor Okulları ve Sorunları

SOMA-LİNYİTSPORYAZ Spor Okulu Projeleri ile yaz tatiline giren öğrencilere sosyal ve sportif faaliyetlerle ulaşmak, öğrencileri ilgi duydukları bir spor branşı ile tanıştırmak, spor ortamında bulunmalarını sağlamak, istismar, şiddet, madde bağımlılığı ve her türlü kötü alışkanlıklardan koruyarak onlara en doğru biçimde spor kültürünü kazandırmak, ruh ve beden sağlığını geliştirerek kabiliyetleri ölçüsünde spor faaliyetlerine yönlendirmek, aynı zamanda lisanslı sporcu alt yapısını oluşturmak gibi amaçlar güdülmekte.

Amaç olarak, yazı boş geçirmemek, ekonomik durumu iyi olmayan çocuklarımız ve ekonomik durumu iyi olsa da bu spor imkanlarına ulaşamayan çocuklarımız için yaz spor okulları planlamaları her yıl yapılır ve haziran ayı içerisinde okullar kapanınca uygulanamaya başlar. Heyecanla başlayan bu okullarda pek çok çocuk tanışır, eğlenir, Spor yapar.

YAZ BİTİNCE HERŞEY BİTER MANTIĞI OLMAMALI.

Sosyal amaçlı olan projelerin uzun soluklu olması da lazım. Yaz Spor Okulları yıl boyunca devam etmeli. Mesela, ilimizde yıl boyunca spor okullarını yapabilen kulüp sayısı parmakla sayılacak kadar az. Belediyespor, Manisaspor ve İl Gençlik Spor dışında faaliyet yapan ve devam ettiren kulüp sayısı da yok gibi. Aslında okul ile paralel planlama yaparak çok rahat şekilde sporcunun gelişimi de sağlanmış olabilir.

TEMELDEN VE UZUN SOLUK VERİMİ ARTTIRIR.

Almanya, Hollanda gibi pek çok Avrupa ülkesinde spor artık okullara temelden itibaren girmiş durumda.  Almanya’nın Futbol Şampiyonluğu ’da buna bir örnek. Disiplinli ve uzun soluklu çalışmaların her zaman bir karşılığı olacaktır. Manisa olarak ta bizler bu konuda sağlam temeller atarsak, başarılarımızı hep birlikte ileriki günlerde daha gururla yaşayacağızdır inşallah. Almanya Disiplinli bir çalışma sonucu, disiplinli bir kadro ile Dünya Futbolunda lider. Belki de bizlerin bu okullardan yetiştireceğimiz çocuklar 20 yıl sonra gurur duyacağımız başarılara imza atacaklardır.

Sonuç olarak; Yaz Spor Okulları olarak başlayan, ancak yıl içine yayılması gereken okul ile sporun birlikte yapılacağı uzun soluklu projelerin tüm ülkemizde olduğu gibi, kentimizde de planlanıp uygulanması gerekliliği ortada. Yoksa, sadece günü geçirme şeklinde olacak olan Yaz Okullarından herhangi bir verimin alınamayacağı da aşikârdır.

 Son olarak;

Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Yunus Emre Belediyesi ve Gençlik Hizmetleri Spor Müdürlüğü başta olmak üzere yarınımızın geleceği olan gençlere sportif anlamda sağlanan imkânlar önemli ve özel. Futbol, voleybol, basketbol, yüzme, jimnastik, gibi pek çok branşta yapılan faaliyetleri çok güzel ve anlamlı. Bunu sürekli hale getirerek daha anlamlı ve özel kılbilmek te bizlerin elinde.  HOŞÇA KALIN

Muharrem KAZER

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: