İletişim Olmadan Asla!

DSC_0375SPORTİF faaliyetlerde çok önemli konularda çözüm olmadan asla sportif faaliyetlerden verim alınmaz. Bu konuda işin içerisinde insan varsa bu konuda da duyarlı olmak gerekli. Bu noktada olmazsa olmazları da şöyle sıralayabiliriz:

1.Tesis, saha, kulüp binası. 2. Sahada Sağlıkçı ve ambulans 3.Maddiyat ve rekabet 4.Servis ve ulaşım. 5.En önemlisi de İLETİŞİM”

KÖŞE:Muharrem KAZER

Spor yaparken ve yaptırırken 4 olmazsa olmazları muhakkak temin etmeliyiz. Ancak, bu dört olmazsa olmazı sağlamlaştıracak olan da İLETİŞİM. Bu konuda da tüm ülkemiz genelinde sıkıntılar yaşanıyor.

Derdimiz sokaktan, internet kefeden, kötü alışkanlıklardan gençlerimizi uzak tutmak, spor yaptırabilmek için yeşil sahalara çekebilme yolunda adımlar atmak olmalı. Çünkü bu nesil bizim yarınlarımız. Ayrıca zor koşullarda gençlere hizmet etmeye çalışan gerçek amatörler ve amatör yöneticilerimizin seslerini de duyurup yetkili ağızların da iletişime geçerek sorunları ve çözümleri alt tabanda sağlayabilmenin tek yolu da iletişim. Emekli maaşını katılım payı yapan yöneticilerimizin sesi olabilmek. Aslında bu madde diğerlerinden daha önemli. Beşinci sorun değil. Başlı başına bir sanat.

ASLINDA İLK YOL olmalı. Gerçekten tüm hayatımızda önemli bir konu. Anlamak, dinlemek, küfür ve hakaret etmemek, kavga etmemek, tahammül etmek, arkadan konuşup gıybet etmemek, samimiyetsizlik, empati kurmak. Yani karşıdakinin yerine kendini koyabilmek. İşte, bunları başaramazsak diğer hiçbir konuyu da çözemeyiz. Bu noktada da her türlü fikre açık olmak önemli. Biri bir şeyler yaparken de hemen eleştiri oklarını yöneltmemeli, ya da hakaret etmemeli. “Anlamalı ve dinlemeli.” Bizim sorunumuz da bu.

Toplum olarak en kolaycı yolu deniyoruz. Empati kurma yolunu deneyip, bu insan ne yapmak istiyor diye düşünme zahmetine bile katlanmıyoruz. Eğer çözüm noktasında eğer kendimiz yoksak, ya da çözümü kendimiz üretmemişsek !!! İşte sorun burada. Maalesef bugünkü amatörümüz ve hatta profesyonel anlayışımızda etkili olan var olan içler acısı bir durum.

 Artık keskin ve zor virajları aşmalıyız. Bu konuda da iletişimi ön planda tutmak gerek. Yetkili büyüklerimizden de bu noktada daha kalıcı  adımlar bekliyoruz. Sorun varsa, muhakkak çözüm de olmalı. Hizmet aşkımızın,

YARINLARIMIZ VE GENÇLERİMİZ OLMASI TEMENNİSİYLE..

HOŞÇA KALIN.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: