Manisa Süper ve 1.Amatör Kümeye Bakış

HOROZKÖYSPOREKİM ayında başlayan ve sessiz sedasız mücadelenin devam ettiği amatör kümelerimizin genel bir değerlendirmesini yaparak, bu liglerin bir röntgenini çekelim.

HABER:Muharrem KAZER

Oynanan 11. Hafta sonunda Manisa Süper amatör kümede A grubunda Horozköy, Donatım Ve Saruhanlı Bld. Spor ile B Grubunda Kocaçeşme, Salihli Bld. Ve Alaşehir Bld.spor arasında play-off mücadelesi devam ediyor.A grubunda Muradiye ve Çepnidere Çekildiği için hiçbir takımın düşme korkusu yok.B grubunda ise Durasıllı Sezon başında ligden çekilmişti. Düşme potasında ikinci takım olarak Sart ve Kula arasındaki mücadele devam ediyor.

1.Amatör Küme A Grubunda Karabulut ile Halitpaşa arasındaki zirve mücadelesi yaşanırken, Hacırahmanlı ile Bakır arasındaki ligde kalma mücadelesinde ise Hacırahmanlı daha avantajlı görülüyor.

B Grubunda ise,  Yunus Emre Belediyespor  Karağaçlı ‘nın 7 puan önünde avantajlı görülüyor. Ligde kalma yolunda ise önümüzdeki haftalarda Akmescit, Ulucamii, Dış Mahalle, Meriç  ve Yörükspor’a kadar uzanan bir mücadele yaşanacak.

C Grubunda zirve mücadelesi Kasaba ile Ahmetli Bld arasında devam edecek gözülüyor. Bunun yanında ligde kalma yolunda 5 puanlı Alem,-3 puanlı S.Bozköy’e göre avantajlı.

D Grubunda Alaşehir, Salihli ve Kula Ülkü arasındaki zirve mücadelesi yaşanıyor. Bu grupta Adala ligden çekildiği için düşme konusunda hiçbir takımın sıkıntısı yok.

Amatörlerde zor koşullarda ve fedakarca yapılan mücadele ve hikayeler bu işi daha anlamlı kılıyor. Takımların ligde mücadelesi için yapılan mücadeleler için adı, sanı duyulmayan, gerektiğinde cebindeki üç kuruşu bile harcamaktan çekinmeyen onlarca kahraman yönetici, antrenör vesporcu kardeşlerimize buradan tekrar teşekkür ederim. İnşallah, zamanla bu mücadelenin daha adil koşullarda yapılması için belediyelerimiz, sponsorlar bu takımlarımıza malzeme desteği yanında kalıcı kaynaklar da sağlarsa bu işte hem yarışma, hem de yetiştirme daha verimli ve adil olacaktır kanısındayım.

HOŞÇA KALIN.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: