Soma Hemsball Sporuyla Tanışıyor.

10690089_772443429509364_5176745882962343285_nİZMİR mevşeili bir spor olan HAMSBALL ilçemizde de uygulama alanı buluyor.

Hamsball Antrönörü Mikail Gültekin, Soma Zafer Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı, Soma Spor Altyapı Sorumlusu Hakan ARSLANCAN ile görüşme yaparak; Hamsball sporu hakkında bilgiler verdi.

Üç yaşından 99 yaşına kadar herkesin oynayabileceği bir spor dalı olan Hamsball ilçemizde ilk defa Soma Sağlık Sosyal ve eğitim Vakfı aracılığı ile Soma Huzur Evinde bulunan yaşlılarımız ile başlayacaktır. Soma Gençlik Ve SporMüdürü Dilek KURUÇAY’ ında desteklediği Hamsball ilçemize renk katacaktır.Mikail-Gültekin
Hemsball nedir? Nasıl oynanır?
Hemsball, her yaştan insanın oynayabileceği zevkli ve eğlenceli yeni bir spor dalıdır.Kapalı ve açık alanlarda rahatlıkla oynanabilir. Hemsball oynarken, topu tutabilmek ve servis atabilmek için mükemmel el-göz-ayak koordinasyonuna, yüksek odaklanma ve konsantrasyona, sahip olmak gerekir. Yeni Sporun ismi aşağıda belirtildiği gibi oyun esnasında ortaya konan performansın baş harflerinin birleşmesi sonucunda doğmuştur. Oyunun amacı, Hemsball topunu yerde bulunan Hemsball hedef tahtası üzerindeki Hemsball çemberinin içine, çembere çarptırtmadan göndererek rakip oyuncu ve ‘’oyuncuların’’ alanına yere değmesini sağlamak ve rakip oyuncu ‘’oyuncuların’’ aynı amaca ulaşmasını önlemektir. Oyun ve ‘’oyuncuların’’ rakip alana gönderirken topu ayak bastıkları tablalar dahil her türlü tutma hakları vardır.

aaTop oyuna kura atışı yapılarak başlanır kurayı kaybeden oyuncu servis atışını yapar. Servisi atan oyuncu topu çemberin içine atarak rakip alana gönderir.Sayı sistemi, topun çember içine değmesi, dışarı gitmesi veya bir oyuncunun hata yapmasına kadar devam eder.Sayı kazanan oyuncu servis atma hakkı kazanır.

Cevdet Yıldırım

Reklamlar

One Response to Soma Hemsball Sporuyla Tanışıyor.

  1. web tasarım dedi ki:

    Uzun süredir araştırdığım konuydu teşekkürler

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: