Yardım Sözleri Yalan Sözler Mi Oldu

SOMA-MADEN-KAZASITÜRKİYE Futbol Federasyonu Başkanı Sayın Yıldırım Demirören Soma’ya ziyarete geldiğinde Soma’da bir Futbol Okulu açacaklarının sözünü vermişti.

28.08.2014 tarihin federasyonu web sayfasında aşağıdaki haber yayımlanmıştı. Soma spor kamuoyu olarak bu haberin akıbetini merak ediyoruz.

“Her şey Soma için”

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Soma’da yaptırılacak TFF Futbol Okulu için protokol imzalandı. TFF Başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulu üyeleri, Soma’daki maden faciasında yakınlarını kaybeden ailelerine TFF Süper Kupa öncesinde Manisa Organize Sanayi Bölgesi Lokali’nde yemek verdi.

Yemekte, Soma’da TFF tarafından yaptırılacak futbol okulu için yer tahsisi töreni de yapıldı. Soma’da kurulacak TFF Futbol Okulu, Türkiye’de bir ilk olma özelliğini taşıyacak.

TFF İcra Kurulu Üyesi ve Profesyonel Kurul Başkanı Arif Koşar, yemekte yaptığı konuşmada, 3 ay önce Soma’da hayatını kaybeden 301 madenci anısına Manisa’da düzenlenen Süper Kupa maçı öncesinde ölen madencilerin aileleriyle yemekte bir araya geldiklerini belirterek, bunun Türkiye’nin birlik ve beraberliğin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Spor Genel Müdürü, TFF 2. Başkanvekili ve İcra Kurulu Üyesi Mehmet Baykan ise, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’ın çok istemesine rağmen Bakanlar Kurulu Toplantısı nedeniyle etkinliğe gelemediğini kaydetti.

TFF’ye, Soma’da yapmayı planladığı spor yatırımından dolayı çok teşekkür eden Baykan, şöyle konuştu: “Biz de müdürlük olarak yaz dönemi boyunca Soma’da çeşitli çalışmalar yürüttük. İlçedeki mevcut salon ve futbol sahasının daha iyi şartlara getirilmesi için adımlar atıldı. Hiçbir yatırım, hiçbir adım kaybedilen canlarımızı geri getirmeyecek. Ancak bizler uygulama ve karar mekanizmasında olan insanlar olarak sizlerin acılarını biraz azaltabilirsek, bundan mutluluk duymaya devam edeceğiz.”

Konuşmaların ardından TFF Başkan Yıldırım Demirören, Manisa Valisi Erdoğan Bektaş, Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Soma Belediye Başkanı Hasan Ergene, Ege Linyit İşletme Müdürü Hakkı Duran futbol okuluna arsa tahsisi için hazırlanan protokolü imzaladı.

Protokol töreninin sonunda, yemek verilen yerin dışında bulunan bir grup Fenerbahçe ve Galatasaraylı taraftarın, “Her yer Soma, her yer karanlık” şeklinde tezahürat yaptıkları duyuldu.

Yemeğe katılan Galatasaray Divan Kurulu Başkanı İrfan Aktar ile Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, karşılaşma öncesinde dostluk mesajları verdi.

Yemeğin ardından madenci aileleri, 19 Mayıs Stadı’nda oynanacak TFF Süper Kupa maçını izlemek üzere milli takım otobüsleriyle Manisa’ya getirildi.

Cevdet Yıldırım

Reklamlar

2 Responses to Yardım Sözleri Yalan Sözler Mi Oldu

  1. Bülent Yılmaz dedi ki:

    ”Her şey sıcağı sıcağına olur” tezi kendini doğruladı. Her şey çar çabuk unutuldu.Başta Demirören olduğu sürece olumsuzluklar sürecek.

    Beğen

  2. Emre Ev Tekstil dedi ki:

    abi hepsi yalan hastane yalan maden işçilerine yapılacak yardımlar yalan bunlr AHİRET İÇİN ÇALIŞSALAR BU KADAR YALAN SÖYLEMEZLERDİ

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: