Amatörün Çilesi -1

100_89782014-2015 Manisa Amatör Futbol sezonu başlayalı 5 hafta oldu. Bu süreçte gözlemlediğim ve yıllardır devam eden sorunların yanında bir de mahalleye dönüşen belediyelerin takımları ve semt takımlarının yaşadığı sorunlar da eklenince amatörün çilesi de her geçen gün daha da derinleşmiş oluyor.

KÖŞE:Muharrem KAZER

Amatör futbola gönül veren burada çalışan, futbol oynayan, yöneticilik yapan fedakar yüzlerce isime minnettarız. Aslında bu isimsiz kahramanlar  o kadar  büyük ve güzel şeyler imza atıyorlar ki.

Sezon başında ilimizdeki bazı belediyelerimiz bu sezon geçen yıllardan farklı malzeme yardımı dışında olarak maddi olarak ufak ta olsa yardımda bulundular. Bu yardımlar ile maddi anlamda ölü olan kulüplerimiz suni teneffüs almaya başladılar. Bu paralar belki 2 belki 3 ay kadar idare eder ya da etti. Ya sonra ???

                                        YA SONRA NE OLACAK?

Geçmiş haftalarda köşemden haykırdım. Yine haykıracağım. Tabi ki ilgililer harekete geçinceye kadar. Kulüplerimize artık BALIK TUTMAYI ÖĞRETELİM. Manisa’da 100 den fazla amatör kulüp var. Burada da yaklaşık 3000 sporcu bulunmakta. Bu kulüplerimizden şu an hemen hemen hepsi sıkıntı içindeler. Bu sıkıntıları tekrar gündeme getirirken derdim de kimseyi suçlamak deği. Sadece FARKINDALIK YARATMAK.

                                               SIKINTILAR NELER?

1.SAĞLIKÇI SIKINTISI. Belediye destekleri kesilen ve tesisleri olmayan çoğu amatör kulübümüz şu an fedakar 1-2 kişinin çabaları ile sahaya çıkıyor. Sahaya bu koşullarda çıkan kulüplerimizin sporcularının sağlıkçı sorunu devam ediyor. Merkezde bu iş zar zor da olsa bir şekilde çözülmeye çalışılıyor. Ancak, sağlıkçının poşetinde bir pet şişe su ve bir buz var. Hatta artık amatörde HER ŞEYE OKUNMUŞ SU muhabbeti kanıksanmış durumda. Bunun dışında 8 Eylül’de boş duran bir ambulans. Mahallelerde (eski kasabalar) ise sağlıkçı verilen ÇOK CÜZİ VE KOMİK ÜCRET İçin göreve bile gelmiyor. Bunu A.S.K.F. Başkanımız İsmail AYDIN ile Mayıs ayında E.T.V’deki programda da konuşmuştuk. Çözeceğiz, gerekirse özel sağlık şirketi kurdurarak çözümleyeceğiz diyordu. Ama O günden bugüne sorunu yaşamaya devam ediyoruz. Merkez dışında ise sporculara ya arkadaşları, yöneticiler, antrenörler müdahale ediyor. Maalesef, bu ilimiz dışında tüm ülke genelinde de devam ediyor. Her hafta internette, facebook’ta ve gazetelerde haberler çıkıyor. Bu sorunu arttık çözmek lazım. Kime ne düşecekse bu işi artık en kısa sürede çözmemiz şart. YOKSA ÖLÜM OLUNCA GÖSTERMELİK OLARAK ÇÖZÜMLERLE SADECE KENDİMİZ ALDATMIŞ OLUYORUZ.

                                                                                                     HOŞÇA KALIN.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: