Amatör Takımlarımız Olmazsa Asla Gelişme Olmaz-1

DONATIMSPORDÜNYADA ve Ülkemizde ‘’Futbolun gelişimi‘’  Amatör takımların kendilerini geliştirmesiyle paralel gelişmekte olduğu kanıtlandı‘’

Türkiye’de profesyonel anlamda 4 ayrı lig var. Spor Toto Süper Lig, PTT 1.Lig, Spor Toto 2.Lig  ve Spor Toto 3. Lig, Bu liglerde toplam 128 takım bulunmakta.

HABER:Muharrem KAZER

Ülke geneli amatör takım sayısı; Bölgesel Amatör Lig’de: 155 takım var, Süper Amatör, 1 Amatör,   2.Amatör liğ de ise toplamda 6000 takım bulunmakta, çözüm ise  bu 6000 amatör takımların kendilerini geliştirmesi ile Türk futbolu gelişecektir.

                                                      BU NASIL OLACAK??

Amatör takımlarımız için İlk önce var olan tüm kulüplerimizin kendi yağıyla kavrulacağı bir tesisi veya gelirleri (otopark, kiralık getirisi olan dükkânlar, halı saha vs. )olması gerekmektedir. Bu olmadan hiçbir şekilde kulüplerimiz gelişemeyecektir.  Artık belediyeler ve il özel idareleri malzeme dağıtımın bırakmalı. — Taşıma suyuyla değirmen dönmez. KISACASI BALIK TUTMAYI ÖĞRETMELİ, HAZIR BALIK VERMEYİ BIRAKMALI.

                                                           NEDEN? NEDEN? NEDEN?

Evet, en önemli unsur TESİS. Tesisiniz yoksa doğru düzgün çalışamazsınız, tesisiniz yoksa parasal gelirini yoktur, tesisiniz yoksa başka kulüplere gebe olursunuz veya para ödeyerek bu tesislerde çalışmaya çalışırsınız oda belli bir yere kadar olacaktır. Paranız yoksa iyi bir alt yapı hocası tutamazsınız, alt yapıda görevli kişi ise A takım da top oynayan veya genç takımda top oynayan bir oyuncunuz olur, zaten bu oyuncuda iyi bir antrenörle çalışmadığı için, yanlış metotlar uygulayarak ya oyuncuların fiziksel yapılarını bozar ya da teknik ve koordinasyondan yoksun bir sporcu yetiştirirler.

Şöyle bir Manisa’mıza bakınca durumun vahameti de anlaşılacaktır. Amatörün mabedi sayılan VE BÜYÜK BİR YÜKÜ ÇEKEN 8 Eylül Stadyumu. İşte geçen günlerde halısı değişti bu tesisin. Bir anlamda amatörün yüzü güldü. Şu an 10 ‘dan fazla kulüp bu tesiste çalışmalarını yürütmekte. İşte en önemli unsur tesis eksikliği açıkça ortaya çıkmış oluyor. Bir sahada halen 2-3 takım çalışıyor. Buranın tercih edilmesi takımlarımızın ekonomik olarak servis tutamaması ve sporcuların buraya yürüyerek te olsa ulaşabilmeleri. İşte zor ekonomik koşullarda tesis eksikliği de eklenince işler ve yapılanlar karışır. Kısacası düzgün çalışma yapılamamış olur.

 NE YAPILIYOR? Haftaya da bu konu hakkında kelam edeceğim

HOŞÇA KALIN

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: