Kentimizde Sporun Gündemi

SOMASPOR2014-2015 Futbol sezonu hızla yaklaşırken, futbol başta olmak üzere her alanda bir takım değişimler yaşanıyor. Bu noktada inşallah kent olarak, sporda ülkede daha öne çıkacağımız günler yaşarız.

Akhisar Belediye Hızlı Girdi

Mustafa Reşit Akçay Hocamızın takımın başına gelmesi ile sezon planlamasını yapan yeşil siyahlılar takımda kalacak ve gidecekleri belirleyerek, ligde daha sağlam basma istiyor. Hocamızı ziyaretimizde bu konuda “ çatıyı sağlam yapmak istiyor ve ligde kalıcı bir Akhisar yaratmak istiyoruz. Kiralıklarla takımdan 11-12 oyuncu ile yollarlımız ayrılacak.”bilgisini alıyorduk. Nitekim bu konuda şu günlerde hareketlilik devam ediyor. Golcü Niasse için de transfer söylentileri de kulislerde dolaşmaya devam ediyor. Akhisar Belediyespor ve Hocamıza başarılar dilerim.

Manisaspor Hareketli

Yeni yönetimiyle işe başlayan Manisaspor’da alt yapı sorunu ile Turgay Gümüşdere Futbol Şube Sorumluluğu görevinden istifa etti. Ancak Başkan Abdullah Mengen olaya el koyarak, sıkıntıyı belli ölçüde çözmüş oldu. Turgay kardeşimiz değerli bir kardeşimizdir.  Ara sıra Deniz dalgalanacaktır. Burada ortak derdimiz Manisa Sevdası olduğuna göre inşallah çözüm yolu,  sulh olacaktır. Transfer ve sponsorluk konusunda da önümüzdeki günlerde hareketlilik yaşanamaya başlayacak. İnşallah takımımız ligde güzel yerlere gelecektir.

Manisa Belediye Ve Somaspor Transfer Bombalarını Patlatıyor

Bal için mutlak şampiyonluk parolası ile yola çıkan Soma ve bu treni son anda kaçıran Manisa Belediye lige hazırlık için transfere çok hızlı girdi. Soma takımı tepeden tırnağa yenilerken, Manisa Belediyespor’da 12 transfer ile önemli bir atak yaptı. Bu noktada iki takım arasında bu sezon kıyasıya bir savaşın yaşanacağı kesin. Hayırlısı olsun

 

Yeni Gençlik Hizmetleri Ve Spor Müdürü’nü Bekliyoruz

En sık değişimin yaşandığı yerlerden biri olan Gençlik Hizmetleri Ve Spor Müdürlüğü ‘de Murat Özmekik’in gitmesiyle boşaldı. Buraya yapılacak atamayı kent olarak merakla bekliyoruz. İnşallah buraya atanacak olan kardeşimiz kentimizde uzun soluklu kalarak, yarım kalan sportif yatırımlarımızın da daha ileri taşınmasına katkıda bulunur.

Belediye Takımlarının Durumu Belirsiz

ASKF Seçimlerinde açıklama yapan Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, amatör takımlarımıza her türlü yardıma hazırız mesajını vererek takdir topladı. Bunun yanında Askf Başkanı İsmail Aydın’da TFF ile yaptığı görüşmelerle isim değişiklik hakkından para alınmama kapısını açtı. Transferlerde alınan ücretlerde önemli düşüşler yaşanacak. Ancak, şu an belediyelikten düşen takımlar için maddi kaynak yaratmak lazım. Bu noktada elindeki imkânları alınan pek çok amatör takımda sıkıntı var. Bu önümüzdeki günlerde daha da vahim durum almadan, bu konuda diğer ilgililerin katılımı ile acil bir yol haritası çizmesi lazım. Yoksa 110’dan fazla takımın katıldığı amatör liglerde katılımda büyük bir düşüş yaşanacaktır. Ayrıca BAL Temsil sayımızda gelecek sezon için azalma olabilecektir. En önemlisi de bu kulüplere kilit vurulma durum söz konusu.Burada futbol oynayan binlerce sporcunun da durumu aynı. Mahalle konumuna düşen pek çok yerde sıkıntı aynı. Askf Başkanımız İsmail Aydın ve yönetimi girişimlere başladı. Ancak, özellikle maddi konuların daha da netleşmesi lazım. Bu konuda ilgili olan Belediyelerin, büyükşehir belediyesinin ve TFF’nin olaya daha duyarlı bakacağı ve çözüm üreteceği günlerin çok yakında olması temennisiyle.

HOŞÇA KALIN.

KÖŞE:Muharrem KAZER

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: