İmbat, ”Yine Yeniden” Şampiyon..

VOLEYBOL-FİNALİSEAŞ, Soma Milli Eğitim, Soma Çarşı, İmbat A.Ş, Özel Vefa Hastanesi, Devlet Hastanesi, Celal Bayar Üniversitesi, E.L.İ, Özel Hazar ve Akhisar Milli Eğitim takımlarının katıldığı 7.Soma Kaymakamlık Voleybol Turnuvası dün akşam (Perşembe) oynanan İmbat A.Ş-Devlet Hastanesi final maçıyla sona erdi.

Her iki takımın müthiş taraftar desteğini ile başlayan karşılaşmada; İmbat A.Ş, 7.si düzenlenen Soma Kaymakamlık Voleybol Turnuvasının finalinde geçen sene turnuvayı 4.sırada tamamlayan Devlet Hastanesini 25-16, 25-13 ve  25-21’lik setlerle 3-0 mağlup edip şampiyon oldu..

Vali Muzaffer Ecemiş Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı; Soma Kaymakamı Mehmet Bahattin Atçı, Emniyet Müdürü Okan Aslan, Devlet Hastanesi Baş Hekimi Op.Dr.A.Rüştü Parlakgüneş, Baştabip Yardımcısı Dr.H.Zafer Bingöl, İlçe Milli Eğitim Müdürü Tahsin Atasoy,Ticaret Odası Başkanı  Hakan Işık, Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Atmaca, Halk Eğitim Müdürü Kenan Orhan, Başhekim Yardımcısı Zafer Bingöl, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdüresi Dilek Kuruçay, Maden-İş Sendikası Yönetim Kurulu, Siyasi Patilerin Temsilcileri ve çok sayıda sporsever de izledi.

DSC_0319Birinci sete iyi başlayan Devlet Hastanesi ilk teknik molaya kadar 4-2, 6-4 önde gitti. Ancak çabuk toparlanan İmbat A.Ş, ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Teknik mola sonrası Serkan’ın etkili servisleriyle üstünlüğünü devam ettiren İmbat A.Ş, ikinci teknik molayı da 16-10 önde tamamladı. Farkı 9 sayıya kadar çıkartan İmbat A.Ş, üstünlüğünü setin sonuna kadar korudu ve ilk seti 25-16 önde tamamladı.

İkinci sette de ilk teknik molaya 8-6 İmbat A.Ş üstün girdi. Teknik molanın ardından üstünlüğünü devam ettiren İmbat A.Ş, ikinci teknik molayı da 16-8 önde tamamladı. İkinci mola sonrası hücumda Bülent, Serkan ve Çağdaş’ın etkili oyunlarıyla üstünlüğünü setin sonuna kadar korudu ve ikinci setten de 25-13 galip ayrılarak, durumu 2-0’a getirdi.

Üçüncü sete Devlet Hastanesi daha etkili başlamasına rağmen şöhretler topluluğu rakibi karşısında istediği ve arzuladığı seti önde tamamlayamadı ve karşılaşma İmbat A.Ş’nin 3-0 galibiyeti ile sonuçlandı ve 2014 Soma kaymakamlık Voleybol Turnuvasının şampiyonu İmbat A.Ş takımı oldu.

SALON: Muzaffer Ecemiş
HAKEMLER: Tuğrul Ege-B.Şule Kulçak
İMBAT A.Ş: Onur-Serkan-Bülent-Tuğrul-Doğan-Çağdaş-Korhan-Hakan-Erdinç
ANTRENÖR:Yavuz Burbut
.
DEVLET HASTANESİ:A.Hikmet-İsmail-Anıl-Erol-Ferhat-Samet-Mehmet-Tuğba-Osman-Şenol
ANTRENÖR:İdris Tavşancı
SETLER: 25-16, 25-13, 25-21
SÜRE: 65 dakika (22′ 20′ -23′)

YAVUZ-BURBUTYAVUZ BURBUT ”SEVİNÇLİYİZ”
Maçın ardından bloğumuza açıklamalarda bulunan İmbat A.Ş sorumlusu Yavuz Burbut, ” Üst üste bu anlamlı kupayı kazanmamız bizim için çok sevindirici. Bu bağlamda sporcularımı kutluyorum’’ dedi. Burbut, ‘’ Bu sene turnuvaya katılan takımlar bir önceki turnuvalara göre oyuncu kalitelerini geliştirmiş. Özellikle final oynadığımız Devlet hastanesi, Akhisar Milli Eğitim, Soma Milli Eğitim ve E.L.İ göze batan takımlar. Maça gelince, İlk iki set bizim açımızdan kolay oldu. Üçüncü sette Devlet Hastanesi sete ortak oldu ve bu set diğer setlere göre daha zordu” dedi. Burbut, Devlet Hastanesini gösterdikleri mücadeleden dolayı kutluyor, galibiyeti ve kupayı her zaman arkamızda olan taraftarımıza hediye ediyorum’’dedi.

RÜŞTÜ-PARLAKGÜNEŞRÜŞTÜ PARLAKGÜNEŞ ”GÜZEL MAÇ OLDU”
Devlet Hastanesi Baş Hekimi Op.Dr.A.Rüştü Parlakgüneş maç sonu şunları söyledi:  ‘’Bende şampiyon olan İmbat A.Ş ve 2.olan takımımız Devlet Hastanesini tebrik ediyor, bu oluşumun içinde yer alan tüm kurum takımlarını kutluyorum. Bildiğiniz gibi, spor  kitleleri bir araya getiren bir etkinliktir. Bunun en güzel örneğini bu karşılaşmada bir kez daha hep beraber gördük. Amacımız Devlet Hastanesi olarak; bu güzel arenada personelimizin bir birleriyle kaynaşması ve centilmence mücadele edip sahne almasıydı. Ve, bizde bunun gerçekleşmesinden dolayı salondan mutlu ayrıldık. Bu oluşumda emeği geçen başta sn Kaymakamımız M.Bahattin Atçı ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdüresi Dilek Kuruçay’a teşekkür ederiz’’dedi.

KUPALAR SAHİPLERİNE VERİLDİ
Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşları ile Aziz Şehitlerimiz için Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın ardından kupa törenine geçildi.
Kupa töreni öncesi konuşma yapan Kaymakamımız sn Mehmet Bahattin Atçı; ‘’ Ben öncelikle turnuvaya katılan ve centilmence mücadele eden kurum ve sporcularını tebrik ediyor,  dereceye giren takımları huzurunuzda kutluyorum’. umarım önümüzdeki ay başlayacak olan Futbol Turnuvasında da bugün yaşadığımız güzellikleri yaşarız”dedi.

ŞAMPİYON İMBAT A.Ş
Onur-Serkan-Bülent-Tuğrul-Doğan-Çağdaş-Korhan-Hakan ve Erdinç’li kadrosuyla üst üste 3.kez bu onuru yakalayan İmbat A.Ş takımı geçen selerde olduğu gibi ”yine yeniden şampiyon oldu. Mavi-beyazlılara şampiyonluk kupasını Soma Kaymakamız Bahattin Atçı verdi.Kendilerini kutluyoruz..

KUPA 2.Sİ DEVLET HASTANESİ

Finale iyi başlayıp sonunu getiremeyen ancak; güçlü rakiplerine mağlup olan Devlet Hastanesi, taraflı-tarafsız karşılaşmayı izleyenlerin beğenisini kazandı. Sağlık ekibi, geçen sene dördüncü bitirdiği kupada bu sene çıtayı yükseltip ikinci oldu. İkincilik kupasını Soma İlçe Emniyet Müdürü sn Okan Aslan’ın elinden aldı. Karşılaşma sonrası taraftarlarıyla bütünleşen Devlet Hastanesi, salondan güle oynaya ayrıldı.

İDRİS TAVŞANCI, ”TEŞEKKÜRLER”

Devlet Hastanesi ile başarılara imza atan takım antrenörü İdris Tavşancı, turnuva ile ilgili şunları söyledi: “7.Kaymakamlık Voleybol turnuvasının düzenlenmesinde başta Sayın Kaymakamımız Bahattin Atçı olmak üzere İlçe Spor Müdürümüz Dilek KURUÇAY’a emeklerinden dolayı teşekkürlerimizi sunuyoruz.Amacı “dostluk , kaynaşma ve kardeşlik” olan turnuvada , ilçemizi bölgesel turnuvalarda da temsil eden ve bu amaç uğruna her türlü fedakarlıkta bulunan İmbat A.Ş. Voleybol takımını, başta yöneticisi Yavuz Bey olmak üzere şampiyonluğunu gönülden kutluyorum. Yine aynı şekilde turnuvaya katılan tüm takımlarımızı da kutluyorum. Bu tür sosyal etkinliklerin kaynaşma ve deşarj olma adına olumlu sonuçlar verdiği muhakkaktır. Biz hastane ekibi olarak “insan sağlığı” amaçlı bir sektörde hizmet sunmamız nedeniyle sorumlulukları olan bir görev üstleniyoruz. Bu nedenle bu tip etkinlikler hem oynayan oyuncular hem de taraftarlar üzerinde güzel sonuçlar vermektedir. Başta bu konuda her daim desteğini , taraftarlığını bize gösteren ve her maçımızda yanımızda olan Yönetici / Başhekimimiz Op.Dr.A.Rüştü Parlakgüneş ve Baştabip Yardımcısı Dr.H.Zafer Bingöl’e şükranlarımızı sunuyorum.Yine aynı şekilde bizlere güzel maçlar izlettiren takımımıza , kontenjan oyuncu olarak bizlerin yanında olmayı kabul eden emniyet personeli Erol kardeşimize ve Samet’e , spor müsabakalarının vazgeçilmezi olan tribünlerde sesleri kısılana kadar arkamızda desteğini hissettiren Sait , Erkan , Can ve bayan amigolarımız eşliğinde resital yapan taraftarlarımıza şükranlarımı sunuyor önlerinde saygıyla eğiliyorum. Böyle güzel turnuvalarda sağlıkla buluşmak dileğiyle hoşca kalın”dedi.

KUPA 3.SÜ AKHİSAR MEB
Turnuvaya ilk defa bu sene İlker-Onur-Yıldırım-Hüseyin-Ozan-Bulut-Çağatay-Onur Gonca-Yücel-Hatice veTülay’dan oluşan oyuncu kadrosuyla katılan Akhisar Milli Eğitim, gösterdikleri performansın yanı sıra centilmenlikleri ile taraflı-tarafsız seyredenlerin takdirini topladı. Akhisar Milli Eğitim, 3-4’lük maçında E.L.İ’yi 3-0 mağlup etme başarısı gösterip turnuva üçüncüsü oldu. Misafir ekibe üçüncülük kupasını İlçe Milli Eğitim Müdürü sn.Tahsin Altınsoy takdim etti.Bizlerde turnuvaya renk kattıkları için Akhisar ekibini kutluyoruz..

 

KUPA 4.SÜ E.L.İ
Kadro derinliği kısıtlı olmasına rağmen, kimsenin şans tanımadığı E.L.İ, otoriteleri şaşırtıp dördüncülük kupasını Devlet Hastanesi Başhekimi Rüştü Parlakgüneş’in elinden aldı. Kendilerini kutluyoruz..

 

EN DEĞERLİ OYUNCU ”NEZİH VATAN”
Otoriteler tarafından Turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen , E.L.İ pasörü Nezih Vatan’a plaketini Voleybol Federasyonu Manisa İl Temsilcisi Murat Emmedik verdi.

EN CENTİLMEN TAKIM ”ÖZEL HAZAR”
Turnuvalara ilk defa bu sene katılan Özel Hazar, mütevazi kadrolarıyla centilmence mücadele edip bu ödülü almaya hak kazandı. Özel Hazar kaptanı Engin Hoşer’e ödülünü Soma Vergi Dairesi Müdürü Süleyman Atmaca verdi.

 

KATKILARINDAN DOLAYI ÖZEL VEFA HASTANESİ

Geçen sene olduğu gibi bu senede sporcuların sağlığı açısından her türlü yardımı esirgemeyen Özel Vefa Hastanesi’ne plaketini Kaymakamımız Mehmet Bahattin Atçı verdi.

Tüm turnuva yazılarına buradan… Fotolarada şuradan ulaşabilirsiniz..
FOTO-HABER:Cevdet YILDIRIM

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: