Ergün’den Amatöre Müjde

MANİSA’daki Amatör Spor Kulüplerine Belediye tesislerini kullanma müjdesi veren Belediye Başkanı Cengiz Ergün; Manisa’da bulunan Amatör Kulüplerin maç yapma noktasındaki sıkıntıları yıllardır bilinen bir gerçek. 2009 yılında göreve gelir gelmez mevcut saha ve tesislerin iyileştirilmesi noktasında girişimlerde bulunduklarını ve bunun yanı sıra yeni spor tesisleri kazandırmak amacıyla proje çalışmalarına başladıklarını ilk olarak Halil Onultmak tesislerini yenileyerek  UEFA standartlarında bir saha özelliğine kavuşarak Manisa gençliğinin hizmetine verdiklerini söyledi.

Belediye Başkanı Cengiz Ergün sırası ile  Fikri Bayrıl ve Mümin Özkasap Tesisleri’ni hizmete sunduklarını belirterek, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASFK) ve yetkili kulüp başkanları ile görüştüklerini belirterek,”Şu anda sahalarımızın alt yapı grupları tarafından kullanılıp kullanılamayacağına yönelik, yani standarta uygunluğunu değerlendiriliyor. Değerlendirmeler neticesinde sahalarımızı kullanımını açmak istiyoruz. Yeni sezonda inşallah çocuklarımız toz-topraktan kurtulacak ve bu modern tesisleri kullanabilecek. Tek dileğimiz, isteğimiz budur” dedi.

İki Yeni Futbol Sahası

Manisa Belediyesi’nin kente yeni spor alanları kazandırma çalışmalarına değinen Başkan Cengiz Ergün, “Güzelyurt mahallesinde bulunan Spor Lisesi yanında yeni bir saha yapma düşüncesindeyiz. Küçük Sanayi sitesi içerisinde atıl durumda bulunan sahayı’da yeniden değerlendireceğiz. Bu iki çalışmanın projelendirilme çalışmaları bitirildi. İnşallah ihaleleri de gerçekleştirilerek, sahaların yapım aşamasına geçeceğiz. Özellikle futbol alanındaki genç yeteneklerimizin kendilerini geliştirebilmeleri ve keşfedilmeleri adına spor yapabilecekleri alanları yapmanın gayreti içerisindeyiz”dedi.

FOTO-HABER:Servet SARUN

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: