Esnaf Spor’da Yüzler Gülüyor

Oktay hoca gururlu

Oktay hoca gururlu

Geçtiğimiz günlerde vermiş olduğum demeçte de söylediğim gibi Sağlık spor maçına çok iyi hazırlanmıştık. Maçın kolay olmayacağını biliyorduk ama yaptığımız antrenmanların getirisini bu ve bundan sonraki maçlarda alacağımızdan emindik.

İlk yarıda oyuncularımın biraz stresli olduğunu fark ettim bunun sebebi ise takımımın 19 Mayıs final gününde saha da olmayı çok istemesinden kaynaklandığını biliyorum. İlk yarıda rakip takıma birkaç pozisyon dışında oynama fırsatı vermedik. Maçın bütün kontrolü ve temposunu elimizde tutmayı başardık. Takım olarak stresin verdiği telaş ile ileri uçta gerekli hazırlık paslarını yapamadık. Devre olduğunda oyuncularım kulübeye başları dik ve kazanma arzusu ile yanıma geldiklerinde ikinci yarıda farklı skor ile kazanacağımızı tahmin ettim.

İkinci yarıya ilk yarıdaki oranla daha coşkulu başladık ve takım içerisinde yaptığımız sistem değişikliği ise bizim erken gol bulmamızı sağladı. Maç 3–1 olduktan sonra rakip takımın motivasyonu iyice bozuldu ve bu sırada 4. golü bulduk. Son dakikada attığımız gol ile maçı 5–2 gibi net bir skor ile kazandığımız için çok mutluyum. Maçta attığımız 5 golün ceza sahası dışından olması ise maçtan önceki son antrenmanda yapmış olduğumuz çalışmanın faydasını fazlası ile gördüğümüzü düşünüyorum.

Bu maçta beni en çok sevindiren olay ise ikinci yarı oyuna dâhil olan futbolcularımın takıma ayrı bir mücadele gücü getirmiş olması beni ayrıca sevindirdi. Maçtan sonra Başkanımız Ali Ayan’ın takıma dağıtmış olduğu prim ise bizlerin şampiyonluğa olan inancını ikiye katlamış oldu. Daha önce de söylediğim gibi biz iyi bir takımız, iyi mücadele ediyoruz ve şampiyonluğu istiyoruz.

Takıma bir günlük izin verdim ve hafta sonu yapacağımız antrenmanlar ile emniyet spor maçına kadar hazır hale geleceğiz. Bu maçta bana büyük sevinç ve mutluluk yaşatan tüm futbolcularıma tek tek huzurlarınızda teşekkür ediyorum.

One Response to Esnaf Spor’da Yüzler Gülüyor

 1. Bakkal KERİM dedi ki:

  Bakkal Kerim KİMDİR?

  1962 yılında Soma’da doğdu söylenir. 1988 yılında Şavaştepe A.Ü. İşletme Fakültesi “İşletme Yönetimi” bölümünden mezun oldu. 1989 yılında Beyce Üniversitesi İşletme Fakültesi “Personel Yönetimi ve Endüstriyel İlişkiler” bölümünde Yüksek Lisans Tezini ve “Örgütsel Değişme” konusunda Yüksek Lisans Tezini hazırladı. “Bir Örgüt Geliştirme Tekniği Olarak Duyarlık Eğitimi” başlığını taşıyan tezi ile 1994 yılında “İşletme Doktoru” ünvanını aldı. 1990 yılında, Soma Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde asistan, 1995 yılında Yardımcı Doçent, 1998 yılında Doçent, 2004 yılında profesör oldu.
  2002-2005 yılları arasında üniversitenin bünyesinde bulunan Orta Doğu ve İslam Ülkeleri Enstitüsü’nde müdür yardımcılığı görevini yürüttü. Halen Somadaki bakkal Dekanlığı görevini yürütmektedir. Beş adet kitabı ve çok sayıda araştırma ve makalesi yayınlanmıştır.
  İLGİLİLERE DUYURULUR.

  Beğen

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: